Habár nap, mint nap mi etetjük, sétáltatjuk a kisgyereket, visszük a játszótérre, iskolába, készítjük a tízórait, ne feledjük, ezt nem egyedül tesszük. (Még ha néha így is tűnik) A gyermekgondozás nemcsak azt jelenti, hogy egy (esetleg több) családhoz tartozol, hanem azt is, hogy csapatmunkában veszel részt. A gyerekek érdeke azt kívánja, és akkor gondoskodsz róla a legjobban, ha szorosan együttműködsz a szülőkkel. Ez egyébként az au pair érdeke is, mert az teljesen elképzelhetetlen, hogy egy család olyasvalakire bízza a gyerekét, akivel nem jön ki, nem bízik meg.
Ez természetesen nem csak rajtad, múlik, de nagyon jó kezdet, ha már az első naptól kedves, mosolygós, érdeklődő vagy, és folyamatosan kommunikálsz a szülőkkel, és a gyerekekkel is. Ne legyél félénk, vagy szégyenlős. A folyamatos beszélgetések a nyelvtudásodat is fejlesztik majd.
Bár nagyon fontos, hogy beilleszkedjünk a családba, ahol dolgozunk, és a család részévé váljunk, azért ne felejtsük el, hogy valamilyen szinten alkalmazottak vagyunk. A szülőkkel végig kell beszélni a házirendet, és azt mindkét félnek illik is betartani. Elvárhatjuk, hogy tiszteletben tartsák a privát szféránkat és ne rontsanak ránk a szobánkban, de mi is tartsuk ezt tiszteletben minden családtagnál. Ha nagyobbacska gyerekekre vigyázunk, mindig kopogjunk ha, belépünk a szobájukba!
A család vezetékes telefonját csak a gyerekekkel kapcsolatos ügyek intézésére használjuk. Ne hívogassuk a barátainkat vagy ismerőseinket, és főleg ne hívjuk a külföldi hozzátartozóinat. Egyrészt a szülők, vagy mások, sem tudnak elérni bennünket másrészt a telefonhívások ellenőrizhetőek, és nem szerencsés dolog a fogadó családnak egekbe szökő telefonszámlát generálni. Nem jó ötlet órákig csevegni a barátainkkal a saját mobiltelefonunkon sem. Ez nem csak azt jelenti, hogy nem figyelünk a gyerekekre. Vészhelyzet esetére szükséges, hogy legyen nálunk mobiltelefon, esetleg azért, hogy elérhetőek legyünk, mikor elmegyünk otthonról a gyerekekkel, de munkaidőben, főleg mikor a gyerekekkel vagyunk, ne hívogassuk a barátainkat, ne üzengessünk egymásnak és főleg ne lógjunk a közösségi oldalak valamelyikén!
A számítógépet csak akkor használjuk, ha a szülők kifejezetten megkérnek bennünket arra, hogy napközben üzenjünk, vagy emailezzünk nekik. A személyes használat kerülendő, hacsak erre kifejezetten engedélyt nem kapunk. Ebben az esetben is csak akkor használjuk, ha a gyerekek nincsenek otthon, vagy alszanak. A családi számítógép használatakor kerüljük a család által helytelenített tartalmakat, és soha semmilyen körülmények között ne töltsünk fel képeket a családról vagy a gyerekekről az internetre!
Sok család engedélyezi az au pairnek, hogy vendégeket hívjon, fogadjon a”közös” lakásba. Hiszen ez valahol az au pair otthona is hosszabb-rövidebb ideig. Vendéget kizárólag a szülők előzetes engedélyével engedjünk be a lakásba és ez igaz a ránk bízott gyerekek barátaira, családtagjaira, au pairére vagy babysitterére is!
NAGYON JÓ ÉRZÉS VOLT TALÁLKOZNI A CSALÁDDAL A REPÜLŐTÉREN!
MÁR AZ ELSŐ PILLANATBAN ÚGY ÉREZTEM, HAZAJÖTTEM!
JELENTKEZZ MOST, UTAZZ HAMAROSAN...