For aupairs

Aupairfect blog

10 szabály a biztonságos szabadtéri játékhoz télen

Manapság, amikor egyre több gyerek él mozgásszegény életet, fontos, hogy ösztönözzük őket a szabadtéri játékra – még télen is! Bár a hideg idő és az influenzaszezon miatt sokan inkább bent maradnának, a friss levegőn való mozgás jót tesz az egészségnek. Ugyanakkor fontos odafigyelni a biztonságra is. Íme néhány tipp, hogy a gyerekek aktívak maradjanak, de ne fázzanak meg és ne sérüljenek le a hideg hónapokban sem!

1. Ne feledkezzünk meg a fényvédelemről!

Sokan csak nyáron gondolnak a napvédelemre, pedig a téli napsugarak – különösen a hóról visszaverődve – szintén károsíthatják a bőrt. Kenjük be a gyerekeket fényvédővel, mielőtt kimennek játszani!

2. Vízálló ruházat kulcsfontosságú

A gyerekek melegen tartása a téli hidegben nagymértékben függ attól, hogy a ruházat képes-e szárazon tartani őket. A nedves ruha pillanatok alatt áthűti a testet, ezért fontos, hogy a kicsik vízálló kabátban, nadrágban és cipőben legyenek. Egy jó minőségű hótaposó és kesztyű aranyat ér!

3. Ismerjük fel a fagyás jeleit!

A fagyás akkor következik be, amikor a gyermek bőre vagy végtagjai szó szerint lefagynak. Leggyakrabban az orrot, füleket, ujjakat, arcot és lábujjakat érinti. A felületes fagyás jelei közé tartozik a viszketés, zsibbadás, bizsergés vagy égő érzés. Az érintett bőr kifehéredhet, kipirulhat, sárgává vagy kékké válhat, és fagyosnak tűnhet, és érintésre hideg lesz.

4. Öltözködjünk okosan!

A meleg öltözet fontos, de ne akadályozza a mozgást! Ha a gyerek sisakot igénylő tevékenységet végez (például korcsolyázik vagy biciklizik), a sapka nem helyettesíti a védőfelszerelést, míg a mozgást korlátozó szűk ruházat veszélyt jelenthet, mivel gátolja a gyerekek megfelelő mozgását és egyensúlyát. Ügyelj arra, hogy a gyermek megfelelően legyen öltözve a szabadtéri játékhoz, ne csak a hideghez.

5. Tartsunk felmelegedő szüneteket

A gyerekek játék közben elfelejtenek fázni, ezért időnként érdemes behívni őket egy kis szünetre, hogy felmelegedjenek és megigyák a forró teát vagy kakaót.

6. Biztonságos korcsolyázás

A korcsolyázás szeretett, régi idők óta tartó szabadtéri tevékenység hideg időben. Ez azonban elég veszélyes is lehet. A korcsolyázásra kijelölt nyilvános területek sokkal biztonságosabbak, mint a természetes tavak, amelyek esetleg nem fagynak be alaposan, és a gyerekek súlya alatt megrepedhetnek. Csak olyan helyen korcsolyázzunk, ahol biztosan vastag a jég! A tavak és természetes vizek veszélyesek lehetnek, ha nincs megfelelően ellenőrizve a jégvastagság.

7. Szánkózás okosan

A szánkózás hatalmas móka, de nem mindegy, hol csúszunk! Olyan dombot válasszunk, ahol nincs forgalom és nincsenek veszélyes akadályok, mint például sziklák vagy dombok. Semmiképp se húzzunk szánkót mozgó jármű mögött!

8. Igyunk eleget!

A téli játék közben is fontos a hidratálás. A hideg időben kevésbé érezzük a szomjúságot, de a szervezetünk ugyanúgy igényli a folyadékot.

9. Óvatosan a sálakkal!

A hosszú sálak beleakadhatnak valamibe, ami balesetveszélyes lehet. Jobb a körsál vagy a magas nyakú pulóver amíg a gyerek egy kicsit idősebb és kevésbé nyűgös, hogy elkerüljük a kellemetlen helyzeteket.

10. Ellenőrizzük a felszerelést!

Győződj meg arról, hogy minden szabadtéri játékhoz használt felszerelés, legyen az új vagy régi, jó állapotban lévő, megfelelően illeszkedik és egyébként alkalmas a használatra, mielőtt a gyerekeket kiküldöd vele. A sérült vagy törött felszerelés nagyon könnyen sérülést okozhat, különösen, ha a gyerek nem megfelelően használja.

Fontos: Bár a szabadtéri játék egészséges, extrém hidegben jobb bent maradni. A kicsik testhője gyorsabban csökken, mint a felnőtteké, és a túlzott lehűlés (hipotermia) komoly veszélyt jelenthet. Ha odakint farkasordító hideg van, inkább válasszunk beltéri programot!

Kapcsolat





LÁSS VILÁGOT ÉS ÉLD ÁT AZ AU PAIR ÉLMÉNYT!

MÁR CSAK EGY KATTINTÁS!

 






JELENTKEZZ MOST, UTAZZ HAMAROSAN...