Legalább középfokú kommunikációs nyelvtudásra van szükség ahhoz, hogy valaki, au pairként dolgozzon külföldön. Gondolj csak bele, hogy már a jelentkezési anyagaid összeállításhoz is szükség lesz nyelvtudásra, nem beszélve az online állásinterjúról a családdal.
Az online interjú a legfontosabb része a kiválasztási folyamatnak. A legfontosabb, hogy jó benyomást kelts a szülőkben, felkészülten várd a kérdéseiket, és neked is legyen néhány kérdés a tarsolyodban. Készülj arra is, hogy néhány mondatban be tudj mutatkozni, tudj beszélni magadról, a munkádról, iskoládról, arról, hogy miért szeretnél, au pair lenni. Az interjú célja nem a nyelvtudásod tesztelése, hanem az is, hogy minél több információt megtudjanak rólad a családok. Az interjú legtöbbször Whatsappon keresztül történik, kb. 10 perc max fél óra szokott lenni, de családja válogatja, és tőled is függ, hogy mennyi kérdésed lesz majd.
A fogadó családok tudják, hogy au pairként a célod a nyelvtanulás és, hogy nem lesz tökéletes a tudásod, de arra képesnek kell lenned, hogy középfokon kommunikálj velük, a gyerekkel, és hogy megérts a rád bízott feladatokat. Ők legalább olyan izgatottak, mint te vagy, és kíváncsiak rád, főleg a gyerekek. Segíts nekik megismerni téged, győzd le a szégyenlősségedet és kommunikálj bátran.
Gondolj csak bele a fogadó család helyzetébe! Rád bízzák a legféltettebb kincsüket, a gyerekeiket, valamint az összes értéküket, házukat, kocsijukat. Biztosnak kell lenniük abban, hogy nyelvileg elég felkészült vagy a problémák megoldására, megbízhatóan kezeled a váratlan helyzeteket. A gyermekek és saját biztonságod érdekében is alapfeltétel a nyelvtudás, hiszen szükség lehet akár gyors telefonos segélyhívásra is.
Ezért kiutazásod előtt gyakorolj, amennyit csak lehet, és ha szükséges, végezz el egy néhány hetes, esetleg hónapos nyelvtanfolyamot, hogy egy kicsit felturbózd a tudásod indulás előtt!
GYÖNYÖRŰ HELYEKEN JÁRTAM, SOK BARÁTOT SZEREZTEM ÉS
MÁR AZ ELSŐ PILLANATBAN ÚGY ÉREZTEM, HAZAJÖTTEM!
JELENTKEZZ MOST, UTAZZ HAMAROSAN...