Megpróbáltad már kitalálni, hogyan illeszd be az au pairként szerzett tapasztalataidat az önéletrajzodba? Fontos, hogy ne csak belefoglaljuk, ezeket a tapasztalatokat, hanem a megfelelő módon mutassuk is be. Ezekkel a tippekkel extra lökést adnak az önéletrajzodnak. Amellett, hogy nagyszerű munkatapasztalatot szereztél gyermekgondozás területén, az au pair munka olyan készségek széles skáláját kínálja, amelyeket sok munkáltató keres a munkaerő-felvétel során. Mégis, hogyan tudod úgy bemutatni, amit au pairként tanultál, hogy az lenyűgözze a potenciális munkaadókat? Íme néhány okos módja annak, hogy au pairként szerzett tapasztalatait sikeresen beépítsd az önéletrajzodba.
Bármi is legyen az oka vagy okai, az önéletrajzának is tartalmaznia kell, hogy meghatározza, mik voltak a céljaid az au pair programmal és hogyan valósította meg azokat au pairként töltött idő alatt. Ilyen cél lehet a fogadó ország kultúrájának megismerésem, vagy az idegennyelvi készségek fejlesztése, akkor ezeket említsd meg önéletrajzodban. Sok munkáltató keresi a multikulturális környezetben tapasztalattal rendelkező, kimagasló nyelvtudású jelentkezőket.
Próbálj a lehető legpontosabban fogalmazni az au pair program részleteit illetően. Fontos az au pair program kezdő és befejező dátuma, sorold fel feladataidat és a felelősségeidet, hány gyerekre vigyáztál, és hány évesek voltak. Ezenkívül tüntesd fel azokat a nyelvtanfolyamokat is, amelyeken részt vettél. Minél pontosabb vagy, annál több készségét tudsz megmutatni a potenciális új munkáltatódnak.
Amikor az önéletrajzodat írod, vagy frissíted, fontos, hogy az tükrözze az au pair tapasztalataidat, fontos, és tartalmazza az összes olyan készséget, és képességet amelyet fejlesztettél, és más munkában is hasznos lehet. Igen, vigyáztál a gyerekekre, és valószínűleg alapvető háztartási munkákat végeztél, ami ránézésre nem hangzik izgalmasnak és relevánsnak például egy irodai munkához. Ha azonban közelebbről megnézed, olyan készségekre tettél szert, mint a napi tutin megszervezése, az együttműködési kommunikációs készség és a feladatok fontossági sorrendbe állítása. Ez a három olyan készség, amely az au pairként szerzett tapasztalataiból átkerül az irodába, és ezekre kell összpontosítania az önéletrajz megírásakor.
Az au pair program során, a családdal és a gyerekkel való együttműködés nagyfokú beilleszkedési és alkalmazkodó készséget kívánt tőled, fontos volt a rugalmasság, a gyors helyzetfelismerés a csapatmunka és a munkabírási készség. Ezeket mind elsajátítottad, vagy fejlesztetted, miközben au pair voltál. Feltétlenül sorold fel azokat készségeket, amelyeket au pairként tanult meg, és emeld ki, hogy ezek miként lehetnek hasznosak a megpályázott pozícióban, vagy a munkaadód számára.
A legtöbb munkaadó online keresi alkalmazottjait, és a LinkedIn az egyik legfelkapottabb portál. A LinkedIn a te személyes online névjegykártyádként működik, ezért bölcs dolog megbizonyosodni arról, hogy a legfrissebb és legrelevánsabb adatok szerepelnek rólad. Ez magában foglalja az au pair tapasztalataidat is, hasonlóan ahhoz, amit az önéletrajzában feltüntettél. Győződj meg arról, hogy a megfelelő kulcsszavakat használod a profilod frissítésekor. Győződj meg arról is, hogy az au pair tapasztalataiból megadott dátumok és releváns információk megegyeznek az önéletrajzában szereplő dátumokkal és információkkal.
Következő munkahelyeden elengedhetetlen, hogy az au pair tapasztalataidat is szerepeltesd az önéletrajzodban. Az au pairnek lenni értékes készségeket ad, amelyek számos előnnyel járnak és komoly értéket képvisel a munkaadók számára
GYÖNYÖRŰ HELYEKEN JÁRTAM, SOK BARÁTOT SZEREZTEM ÉS
MÁR AZ ELSŐ PILLANATBAN ÚGY ÉREZTEM, HAZAJÖTTEM!
JELENTKEZZ MOST, UTAZZ HAMAROSAN...