Au pairként az egyik legfontosabb feladat a gyerekekkel való foglalkozás, közös játék, és programok szervezése. Ehhez szeretnénk nektek ötleteket adni!
Bábozás_Az egyik legjobb benti játék. Ha vannak otthon bábok, akkor már csak egy paravánt kell összetákolni, mondjuk két szék és egy takaró segítségével, és indulhat a móka! De bővíthetitek a bábtársaságot saját készítésű bábokkal. Legyetek kreatívak és engedjétek szabadon a fantáziátokat. Remek bábok készíthetőek fakanálból, vécépapír-gurigából, de akár gyümölcsökből is. Ez utóbbi esetében a játék végén közösen elfogyaszthatjátok banán-királyfit és mandarin hercegnőt...
Építőjáték_A városépítésnél, vagy vártervezésnél nem feltétlenül a legdrágább és legmodernebb építőkockákkal kell játszanunk. Rakjuk félre a legót, a duplót és a színes építőkockákat, és használjunk otthoni tárgyakat: gyufásdobozt, műanyagdobozokat, tárolóedényeket, fából készült konyhai kiegészítőket. A gyereknek nagyon fog tetszeni, hogy a hétköznapok során használt tárgyak új értelmet nyernek a játék során. Nem beszélve arról, hogy ez az elfoglaltság fejleszti a kéz apró mozdulatait, a térlátást, a képzeletet, remek apalefoglaló, hiszen mire körbenézel apára már nincs gond, csak a gyerkőcnek kellene valami játékot találni.
Gyurmázás_A kézügyesség fejlesztéséhez, a kézizmok mozgatásához az egyik legjobb játék a gyurmázás. Itt sem kell vagyonokat költeni alapanyagra, ma már rengeteg gyurmareceptből lehet válogatni, amelyeket otthon fillérekből elő tudunk állítani. Ha égethető gyurmát csinálunk az eredmény remekül összeköthető a szituációs játékokkal egy egész zöldséges kínálatot legyárthatunk, festhetünk, adhatunk-vehetünk.
Kincskeresés a szobában_Rajzoljunk egy kincskereső térképet, amelyen X-szel jelöljünk minden egyes megállót. A megállókban a gyereknek felelni kell egy-egy találós kérdésre. Csak úgy lehet tovább menni, ha jó a válasz. Játék hossza függ a kérdések-megállók számától. A legvégén, az utolsó állomásra rejtsünk el egy kincset, ami bármilyen apróság lehet.
Társasjáték/kártyák/memória játékok_A különféle társasjátékok remek eszközei annak, hogy a kicsik megtanulják leképezni a nagyok világát. Ezekkel a játékokkal megtanulnak előre gondolkodni, küzdeni a kis helyükért, nyerni és nyerni hagyni, de akár méltósággal veszíteni is.
Közös mesemondás_Kezdjük el egy általunk kitalált mesét mondani. Álmodjuk meg mi a főszereplőket, és pár mondat után biztassuk a gyerkőcöt, hogy folytassa ő a sztorit! Ha nem megy, akkor segítsünk neki kérdésekkel. Egy kis idő után bele fog rázódni, sőt az is előfordulhat, hogy egy közös mesekönyv alapjai születnek majd meg.
NAGYON JÓ ÉRZÉS VOLT TALÁLKOZNI A CSALÁDDAL A REPÜLŐTÉREN!
MÁR AZ ELSŐ PILLANATBAN ÚGY ÉREZTEM, HAZAJÖTTEM!
JELENTKEZZ MOST, UTAZZ HAMAROSAN...